Arbetarekommuner

 

Arjeplog
Socialdemokraterna i Arjeplog
Lugnetvägen 26
Arbetarekommunens ordförande: Mats Abrahamsson, tel. 070-222 72 69
mats.abrahamsson@arjeplog.se

Arvidsjaur
Socialdemokraterna i Arvidsjaur
Garvaregatan 10
Arbetarekommunens ordförande: Kenneth Lindmark, tel. 079-104 25 25
arvidsjaur@socialdemokraterna.se
Facebook


Boden
Socialdemokraterna i Boden
Kungsgatan 40
Tel. 0921-157 50 (exp.)
socialdemokraterna@sapboden.se
Arbetarekommunens ordförande: Håkan Jansson, tel. 070-525 33 19
Facebook
Hemsida


Gällivare
Socialdemokraterna i Gällivare
Postgatan 1
expedition@gellivare.sap.se
Arbetarekommunens ordförande: Tomas Junkka, 070-515 54 43
Facebook


Haparanda
Socialdemokraterna i Haparanda
Storgatan 80 A
Tel. 070-623 88 13 (exp.)
haparanda@socialdemokraterna.se
Arbetarekommunens ordförande: Ida Karkiainen, tel. 070-245 59 93
Facebook


Jokkmokk
Socialdemokraterna i Jokkmokk
Föreningsgatan 8
Arbetarekommunens ordförande: Sven Holmqvist, tel. 070-331 22 98
Facebook
Hemsida


Kalix
Socialdemokraterna i Kalix
Köpmannagatan 21
Arbetarekommunens ordförande: Susanne Andersson, tel. 070-233 12 30
kalix@socialdemokraterna.se
Facebook
Hemsida


Kiruna
Socialdemokraterna i Kiruna
Arent Grapegatan 29
Tel. 0980-183 80 (exp.)
kiruna@socialdemokraterna.se
Arbetarekommunens ordförande: Anders Tano, tel. 070-342 27 14
Facebook
Hemsida


Luleå
Socialdemokraterna i Luleå
Kapellgränd 7
Tel. 0920-890 20 (exp.)
lulea@socialdemokraterna.se
Arbetarekommunens ordförande: Anders Öberg, tel. 070-609 35 63
Facebook
Hemsida


Pajala
Socialdemokraterna i Pajala
Arbetarekommunens ordförande: Lino Pasquale Martino, tel. 070-674 99 98
socialdemokraterna.pajala@gmail.com
Facebook


Piteå
Socialdemokraterna i Piteå
Sundsgatan 42 C
hej@socialdemokraternapitea.se
Arbetarekommunens ordförande: Patric Lundström, tel. 070-864 75 81
Facebook
Hemsida


Älvsbyn
Socialdemokraterna i Älvsbyn
Storgatan 25
Tel. 0929-132 59 (exp.)
alvsbyn@socialdemokraterna.se
Arbetarekommunens ordförande: Linus Sköld,  tel. 072-467 62 10
Facebook


Överkalix
Socialdemokraterna i Överkalix
Bulandsgatan 2
socialdemokraternaokx@gmail.com
Arbetarekommunens ordförande: Niclas Hökfors, tel. 070-660 61 82
Facebook
Hemsida


Övertorneå
Socialdemokraterna i Övertorneå
Matarengivägen 13
Arbetarekommunens ordförande: Inga Savilahti Häggbo, tel. 070-647 54 93

 

 

 

 

facebook Twitter Email